T496D227K006CH632A
DigiKeys varenummer
399-T496D227K006CH632ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T496D227K006CH632A
Beskrivelse
CAP TANT SMD FUSED
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (7343 metrisk) 300mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T496D227K006CH632A Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
D
Spænding - Nominel
6.3 V
Funktioner
Høj pålidelighed
Type
Formstøbt
Fejlfrekvens
C (0,01%)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
300mOhm @ 100kHz