T496C106K010CH641C
DigiKeys varenummer
399-T496C106K010CH641CTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T496C106K010CH641C
Beskrivelse
CAP TANT SMD FUSED
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 2312 (6032 metrisk) 2Ohm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T496C106K010CH641C Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
2312 (6032 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
C
Spænding - Nominel
10 V
Funktioner
Høj pålidelighed
Type
Formstøbt
Fejlfrekvens
C (0,01%)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2Ohm @ 100kHz