T496B154K050ATE16K
DigiKeys varenummer
399-T496B154K050ATE16KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T496B154K050ATE16K
Beskrivelse
CAP TANT SMD FUSED
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.15 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 50 V 1411 (3528 metrisk) 16Ohm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T496B154K050ATE16K Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
16Ohm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
1411 (3528 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Spænding - Nominel
50 V