T495X476M020AT4656 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 2917 (7343 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T495X476M020AT4656
DigiKeys varenummer
399-T495X476M020AT4656TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T495X476M020AT4656
Beskrivelse
47.0UF 20.0V
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,169" (4,30mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
X
Spænding - Nominel
20 V