T495X157K016ATE075
DigiKeys varenummer
399-T495X157K016ATE075TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T495X157K016ATE075CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-T495X157K016ATE075DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T495X157K016ATE075
Beskrivelse
CAP TANT SMD AUTO
Detaljeret beskrivelse
150 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2917 (7343 metrisk) 75mOhm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T495X157K016ATE075 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
75mOhm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,169" (4,30mm)
Spænding - Nominel
16 V