T495X157K016AHA100 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
150 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2917 (7343 metrisk) 100mOhm @ 100kHz
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T495X157K016AHA100
DigiKeys varenummer
399-T495X157K016AHA100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T495X157K016AHA100
Beskrivelse
CAP TANT SMD AUTO
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
T495X157K016AHA100 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,169" (4,30mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
X
Spænding - Nominel
16 V
Klassificeringer
AEC-Q200
Type
Formstøbt
Funktioner
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
100mOhm @ 100kHz