T495E108M004ATE035
DigiKeys varenummer
399-T495E108M004ATE035TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T495E108M004ATE035
Beskrivelse
CAP TANT SMD AUTO
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 4 V 2924 (7361 metrisk) 35mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T495E108M004ATE035 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
35mOhm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
2924 (7361 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,236" B (7,30mm x 6,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,150" (3,80mm)
Spænding - Nominel
4 V