T495D107K016ATA800
DigiKeys varenummer
T495D107K016ATA800-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T495D107K016ATA800
Beskrivelse
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2917 (7343 metrisk) 800mOhm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T495D107K016ATA800 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Mfr
Monteringstype
Overflademontering
Serie
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Kapacitans
Producents størrelseskode
D
Tolerance
±10%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
16 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
800mOhm @ 100kHz
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 125°C