T495D107K006ATE130
DigiKeys varenummer
399-10518-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-10518-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-10518-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T495D107K006ATE130
Beskrivelse
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2917
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (7343 metrisk) 130mOhm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T495D107K006ATE130 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
D
Spænding - Nominel
6.3 V
Funktioner
Universal
Type
Formstøbt
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
130mOhm