T495C476K006ATE2504280 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Billede for T495C476K006ATE2504280 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T495C476K006ATE2504280
DigiKeys varenummer
399-T495C476K006ATE2504280TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T495C476K006ATE2504280
Beskrivelse
47.0UF 6.0V
Detaljeret beskrivelse
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 2312 (6032 metrisk) 250mOhm @ 100kHz
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
250mOhm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Spænding - Nominel
6.3 V