T495C336K010ATA1K5
DigiKeys varenummer
399-T495C336K010ATA1K5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T495C336K010ATA1K5
Beskrivelse
CAP TANT SMD AUTO
Detaljeret beskrivelse
33 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 2312 (6032 metrisk) 1,5Ohm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T495C336K010ATA1K5 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
10 V
Klassificeringer
AEC-Q200
Funktioner
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,5Ohm @ 100kHz