T495A475M010ATA4K5
DigiKeys varenummer
399-T495A475M010ATA4K5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T495A475M010ATA4K5
Beskrivelse
CAP TANT SMD AUTO
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 1206 (3216 metrisk) 4,5Ohm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T495A475M010ATA4K5 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
A
Spænding - Nominel
10 V
Klassificeringer
AEC-Q200
Type
Formstøbt
Funktioner
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4,5Ohm @ 100kHz