T495A156M010ATE1K8 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay Sprague
På lager: 0
Datablad
Direkte
Vishay Sprague
På lager: 0
Datablad
15 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 1206 (3216 metrisk) 1,8Ohm @ 100kHz
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T495A156M010ATE1K8
DigiKeys varenummer
T495A156M010ATE1K8-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T495A156M010ATE1K8
Beskrivelse
CAP TANT 15UF 20% 10V 1206
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
T495A156M010ATE1K8 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
A
Spænding - Nominel
10 V
Funktioner
Universal
Type
Formstøbt
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,8Ohm @ 100kHz