T494T475K016AH
DigiKeys varenummer
399-T494T475K016AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T494T475K016AH
Beskrivelse
CAP TANT SMD LOW ESR
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1411 (3528 metrisk) 3Ohm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T494T475K016AH Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3Ohm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
1411 (3528 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,047" (1,20mm)
Spænding - Nominel
16 V