T494E476K035ATAUTO
DigiKeys varenummer
399-T494E476K035ATAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T494E476K035ATAUTO
Beskrivelse
CAP TANT SMD LOW ESR
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 35 V 2924 (7361 metrisk) 300mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T494E476K035ATAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
2924 (7361 metrisk)
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,236" B (7,30mm x 6,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,150" (3,80mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
E
Spænding - Nominel
35 V
Klassificeringer
AEC-Q200
Type
Formstøbt
Funktioner
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
300mOhm @ 100kHz