T494B686M006AT
DigiKeys varenummer
399-3841-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-3841-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-3841-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T494B686M006AT
Beskrivelse
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 1411
Detaljeret beskrivelse
68 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 1411 (3528 metrisk) 650mOhm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T494B686M006AT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
B
Spænding - Nominel
6.3 V
Funktioner
Universal
Type
Formstøbt
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
650mOhm