T494B336M016AH
DigiKeys varenummer
399-T494B336M016AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T494B336M016AH
Beskrivelse
CAP TANT SMD LOW ESR
Detaljeret beskrivelse
33 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1411 (3528 metrisk) 1,2Ohm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T494B336M016AH Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,2Ohm @ 100kHz
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Spænding - Nominel
16 V