T493C476K016CT6410 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2312 (6032 metrisk) 1,2Ohm @ 100kHz
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T493C476K016CT6410
DigiKeys varenummer
399-T493C476K016CT6410TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T493C476K016CT6410
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
T493C476K016CT6410 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
16 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,2Ohm @ 100kHz
Fejlfrekvens
C (0,01%)