T493C106K025BH6410
DigiKeys varenummer
1001-2479-2-ND - Tape & Reel (TR)
1001-2479-1-ND - Afskåret tape (CT)
1001-2479-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T493C106K025BH6410
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 10% 25V 2312
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 25 V 2312 (6032 metrisk) 1,5Ohm
EDA/CAD-modeller
T493C106K025BH6410 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
25 V
Formstøbt
Fejlfrekvens
B (0,1%)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,5Ohm
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-55°C – 125°C