T493C106K016CH622B kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2312 (6032 metrisk) 600mOhm @ 100kHz
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T493C106K016CH622B
DigiKeys varenummer
399-T493C106K016CH622BTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T493C106K016CH622B
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
T493C106K016CH622B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
16 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
600mOhm @ 100kHz
Fejlfrekvens
C (0,01%)