T493B105K025CC6420
DigiKeys varenummer
399-T493B105K025CC6420TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T493B105K025CC6420
Beskrivelse
CAP TANT SMD HI-REL
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 25 V 1411 (3528 metrisk) 2Ohm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T493B105K025CC6420 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
1411 (3528 metrisk)
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
B
Spænding - Nominel
25 V
Klassificeringer
COTS
Type
Formstøbt
Funktioner
Høj pålidelighed
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2Ohm @ 100kHz
Fejlfrekvens
C (0,01%)