T493A475K020AC6120 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 1206 (3216 metrisk) 1,8Ohm @ 100kHz
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T493A475K020AC6120
DigiKeys varenummer
399-T493A475K020AC6120TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T493A475K020AC6120
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
T493A475K020AC6120 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
20 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,8Ohm @ 100kHz