T493A105K010AT6110
DigiKeys varenummer
399-T493A105K010AT6110TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T493A105K010AT6110
Beskrivelse
CAP TANT SMD HI-REL
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 1206 (3216 metrisk) 10Ohm @ 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T493A105K010AT6110 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
A
Spænding - Nominel
10 V
Klassificeringer
COTS
Type
Formstøbt
Funktioner
Høj pålidelighed
ESR (ækvivalent seriemodstand)
10Ohm @ 100kHz