T491X108K006ZT7280 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KEMET
På lager: 0
Datablad
1000 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (7343 metrisk) 600mOhm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491X108K006ZT7280
DigiKeys varenummer
T491X108K006ZT7280-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491X108K006ZT7280
Beskrivelse
CAP TANT 1000UF 10% 6.3V 2917
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
600mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Forældet
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,169" (4,30mm)
Spænding - Nominel
6.3 V