T491D476M020AT7280
DigiKeys varenummer
399-T491D476M020AT7280TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T491D476M020AT7280CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-T491D476M020AT7280DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T491D476M020AT7280
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Detaljeret beskrivelse
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 2917 (7343 metrisk) 700mOhm
EDA/CAD-modeller
T491D476M020AT7280 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
20 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
700mOhm