T491C685M020ATAUTO
DigiKeys varenummer
T491C685M020ATAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491C685M020ATAUTO
Beskrivelse
CAP TANT 6.8UF 20% 20V 2312
Detaljeret beskrivelse
6.8 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 2312 (6032 metrisk) 1,9Ohm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T491C685M020ATAUTO Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±20%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
20 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,9Ohm
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 125°C