T491C476M016ZTAU00 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Datablad
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2312 (6032 metrisk) 1Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491C476M016ZTAU00
DigiKeys varenummer
T491C476M016ZTAU00-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491C476M016ZTAU00
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 20% 16V 2312
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Spænding - Nominel
16 V