T491C476M016AT4777 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2312 (6032 metrisk) 1Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491C476M016AT4777
DigiKeys varenummer
T491C476M016AT4777-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491C476M016AT4777
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 20% 16V 2312
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
T491C476M016AT4777 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
16 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1Ohm