T491C476K010AG kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 500
Datablad
På lager: 0
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 2312 (6032 metrisk) 1,2Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491C476K010AG
DigiKeys varenummer
T491C476K010AG-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491C476K010AG
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 10% 10V 2312
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
T491C476K010AG Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
10 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,2Ohm