T491C107K006ZTZ012 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KEMET
På lager: 708
Datablad
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
100 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 2312 (6032 metrisk) 900mOhm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491C107K006ZTZ012
DigiKeys varenummer
T491C107K006ZTZ012-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491C107K006ZTZ012
Beskrivelse
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2312
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
900mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Spænding - Nominel
6.3 V