T491C106K020AT
DigiKeys varenummer
399-3733-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-3733-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-3733-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T491C106K020AT
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 10% 20V 2312
Detaljeret beskrivelse
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 2312 (6032 metrisk) 1,8Ohm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T491C106K020AT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
20 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,8Ohm