T491C105K050ATAUTO7555 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
KEMET
På lager: 878
Datablad
På lager: 0
1 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 50 V 2312 (6032 metrisk) 4,8Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491C105K050ATAUTO7555
DigiKeys varenummer
T491C105K050ATAUTO7555-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491C105K050ATAUTO7555
Beskrivelse
CAP TANT 1UF 10% 50V 2312
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
T491C105K050ATAUTO7555 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±10%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
50 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4,8Ohm
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 125°C