T491B476K010ATAUTO
DigiKeys varenummer
399-18046-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-18046-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-18046-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T491B476K010ATAUTO
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 10% 10V 1411
Detaljeret beskrivelse
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 1411 (3528 metrisk) 1Ohm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T491B476K010ATAUTO Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Kapacitans
Producents størrelseskode
B
Tolerance
±10%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
10 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1Ohm
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 125°C