T491B475M006AT2478
DigiKeys varenummer
T491B475M006AT2478-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491B475M006AT2478
Beskrivelse
CAP TANT 4.7UF 20% 6.3V 1411
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 1411 (3528 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T491B475M006AT2478 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
6.3 V