T491B474K035ZTZB01 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KEMET
På lager: 10
Datablad
0.47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 35 V 1411 (3528 metrisk) 8Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491B474K035ZTZB01
DigiKeys varenummer
T491B474K035ZTZB01-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491B474K035ZTZB01
Beskrivelse
CAP TANT 0.47UF 10% 35V 1411
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
8Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Spænding - Nominel
35 V