T491B335M016AT4160 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
3.3 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1411 (3528 metrisk) 3,5Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491B335M016AT4160
DigiKeys varenummer
T491B335M016AT4160-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491B335M016AT4160
Beskrivelse
CAP TANT 3.3UF 20% 16V 1411
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
T491B335M016AT4160 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
16 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3,5Ohm