T491B225K035ZTZ001 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KEMET
På lager: 23.295
Datablad
2.2 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 35 V 1411 (3528 metrisk) 4Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491B225K035ZTZ001
DigiKeys varenummer
T491B225K035ZTZ001-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491B225K035ZTZ001
Beskrivelse
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 1411
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
T491B225K035ZTZ001 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Spænding - Nominel
35 V