T491B156K016AH
DigiKeys varenummer
399-T491B156K016AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T491B156K016AHCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-T491B156K016AHDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T491B156K016AH
Beskrivelse
CAP TANT 15UF 10% 16V 1411
Detaljeret beskrivelse
15 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1411 (3528 metrisk) 2,5Ohm
EDA/CAD-modeller
T491B156K016AH Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
16 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2,5Ohm