T491B106M020ZTZS10 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KEMET
På lager: 436
Datablad
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 1411 (3528 metrisk) 2Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491B106M020ZTZS10
DigiKeys varenummer
T491B106M020ZTZS10-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491B106M020ZTZS10
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 20% 20V 1411
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
T491B106M020ZTZS10 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Spænding - Nominel
20 V