T491B106M016AG kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1411 (3528 metrisk) 2Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491B106M016AG
DigiKeys varenummer
T491B106M016AG-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491B106M016AG
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 20% 16V 1411
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
T491B106M016AG Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
16 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2Ohm