T491B106M006AH kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KEMET
På lager: 1.828
Datablad
Direkte
KEMET
På lager: 3.555
Datablad
Opgradering
Opgradering
På lager: 209
Similar
Vishay Sprague
Similar
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 1411 (3528 metrisk) 3,5Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491B106M006AH
DigiKeys varenummer
T491B106M006AH-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491B106M006AH
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1411
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
T491B106M006AH Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
1411 (3528 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,138" L x 0,110" B (3,50mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
B
Spænding - Nominel
6.3 V
Funktioner
Universal
Type
Formstøbt
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3,5Ohm