T491A225K010ZTPB01 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Datablad
2.2 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 1206 (3216 metrisk) 7Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491A225K010ZTPB01
DigiKeys varenummer
T491A225K010ZTPB01-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491A225K010ZTPB01
Beskrivelse
CAP TANT 2.2UF 10% 10V 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
T491A225K010ZTPB01 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
7Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Spænding - Nominel
10 V