T491A225K010ATAUTO
DigiKeys varenummer
T491A225K010ATAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491A225K010ATAUTO
Beskrivelse
CAP TANT 2.2UF 10% 10V 1206
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 10 V 1206 (3216 metrisk) 7Ohm
EDA/CAD-modeller
T491A225K010ATAUTO Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±10%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
10 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
7Ohm
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 125°C