T491A106M006ATAUTO7280 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
10 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 1206 (3216 metrisk) 4Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491A106M006ATAUTO7280
DigiKeys varenummer
T491A106M006ATAUTO7280-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491A106M006ATAUTO7280
Beskrivelse
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1206
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
T491A106M006ATAUTO7280 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±20%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
6.3 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4Ohm
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 125°C