T491A105M016AT2478
DigiKeys varenummer
399-T491A105M016AT2478TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T491A105M016AT2478CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-T491A105M016AT2478DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T491A105M016AT2478
Beskrivelse
CAP TANT 1UF 20% 16V 1206
Detaljeret beskrivelse
1 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 1206 (3216 metrisk) 10Ohm
EDA/CAD-modeller
T491A105M016AT2478 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
16 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
10Ohm