T491A105K020ZTAC05 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KEMET
På lager: 39.594
Datablad
1 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 20 V 1206 (3216 metrisk) 9Ohm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T491A105K020ZTAC05
DigiKeys varenummer
T491A105K020ZTAC05-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
T491A105K020ZTAC05
Beskrivelse
CAP TANT 1UF 10% 20V 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
T491A105K020ZTAC05 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
9Ohm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,071" (1,80mm)
Spænding - Nominel
20 V