SBC4-680-122
DigiKeys varenummer
399-18928-ND
Producenter
Producentens varenummer
SBC4-680-122
Beskrivelse
FIXED IND 68UH 1.2A 190 MOHM TH
Detaljeret beskrivelse
68 µH Uskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 1.2 A 190mOhm maks. Radial, Lodret cylinder
EDA/CAD-modeller
SBC4-680-122 Modeller
Kategori
Strøm - Mætning (Isat)
1,8A
DC-modstand (DCR)
190mOhm maks.
Driftstemperatur
-20°C – 105°C
Induktansfrekvens - Test
10 kHz
Størrelse/dimension
0,354" diam. (9,00mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)