SBC4-471-491
DigiKeys varenummer
399-18926-ND
Producenter
Producentens varenummer
SBC4-471-491
Beskrivelse
FIXED IND 470UH 490MA 950 MOHM
Detaljeret beskrivelse
470 µH Uskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 490 mA 950mOhm maks. Radial, Lodret cylinder
EDA/CAD-modeller
SBC4-471-491 Modeller
Kategori
Strøm - Mætning (Isat)
680mA
DC-modstand (DCR)
950mOhm maks.
Driftstemperatur
-20°C – 105°C
Induktansfrekvens - Test
10 kHz
Størrelse/dimension
0,354" diam. (9,00mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,571" (14,50mm)