SBC3-101-961
DigiKeys varenummer
399-18906-ND
Producenter
Producentens varenummer
SBC3-101-961
Beskrivelse
FIXED IND 100UH 960MA 260 MOHM
Detaljeret beskrivelse
100 µH Uskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 960 mA 260mOhm maks. Radial, Lodret cylinder
EDA/CAD-modeller
SBC3-101-961 Modeller
Kategori
Strøm - Mætning (Isat)
1A
DC-modstand (DCR)
260mOhm maks.
Driftstemperatur
-20°C – 105°C
Induktansfrekvens - Test
10 kHz
Størrelse/dimension
0,354" diam. (9,00mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,354" (9,00mm)