R75QI21205000J
DigiKeys varenummer
399-17920-ND
Producenter
Producentens varenummer
R75QI21205000J
Beskrivelse
CAP FILM 0.012UF 5% 1KVDC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.012 µF Filmkondensatorer 250V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
R75QI21205000J Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Pakke/hus
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,197" B (18,00mm x 5,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,437" (11,10mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
250V
Applikationer
Automotive; Højfrekvent, Omskiftning; Høj impuls, DV/DT
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)